Lato 2019, sparing nr 6: MKS Kluczbork – Małapanew Ozimek 1:0 (0:0)

W trakcie ostatniego tego lata test-meczu, sztab szkoleniowy sprawdził trzech nowych zawodników. Na placu gry pojawili się dwaj młodzieżowi napastnicy – Michał Smolarczyk z Korony Kielce i Adrian Jeziorowski z Miedzi Legnica. Ponadto sprawdzany był 22-letni obrońca WKS-u Wieluń, Piotr Przezak.

MKS od początku narzucił rywalowi swój styl gry i czasami z dużą łatwością dochodził do tak zwanych sytuacji strzałowych. O pechu bądź braku precyzji po pierwszej połowie mówić mogli Norbert Jaszczak, Bartosz Szepeta, Denis Luptak i wspomniany wyżej Smolarczyk. Jedyny gol padł w drugiej, bardziej “lajtowej” odsłonie spotkania, kiedy dobrym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Marcin Jantos.

Za tydzień, 3 sierpnia, biało-niebiescy powinni udać się do Zdzieszowic, na inaugurację nowego sezonu w 3 lidze i zmierzyć się z Ruchem. Jeśli uda się przełożyć te zawody, to nasza drużyna odbędzie tego dnia grę wewnętrzną i dostanie więcej czasu na przygotowanie się do rozgrywek, zaś klub trochę oddechu na zarejestrowanie całej kadry.

MKS Kluczbork – Małapanew Ozimek 1:0 (0:0)

Bramka: Jantos 64′

MKS (skład wyjściowy): Stodoła – Orłowicz, Gierak, Szukiełowicz, Przezak – Szepeta, Herasymow, Luptak, Jurasik, Jaszczak, Smolarczyk

Wystąpili ponadto: Szymański, Mendel, Gadecki, Nykiel, Jantos, Włodarczyk, Ryś, Jeziorowski